На 19 ноември ни доаѓа полната Месечина – секој знак го очекува некоја промена, а ОВОЈ ЗНАК ќе доживее нешто неочекувано!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволете му на универзумот да го преземе водството и останете отворени за промени. Оваа Месечина ни помага да стапиме во контакт со нашите тела и да бараме сигурност кога станува збор за љубов, финансии и самопочит. Меѓутоа, со оглед на тоа што оваа полна месечина, исто така, е и затемнување на Месечината, ќе мораме истовремено да се подготвиме за неочекувани настани и ненадејни промени – што може да не изнесат надвор од нашите комфорт зони.

Еве како ќе влијае полната Месечина во ноември 2021 година на секој хороскопски знак:


Овен
Родените во знакот на Овен периодов се фокусираат на парите, но не треба да донесуваат избрзани одлуки или потези пред оваа моќна еклипса. Внимавајте на неочекувани промени во вашиот приход, но исто така очекувајте да се појават големи можности за обезбедување на посигурна плата во иднина.

Бик
Оваа Месечина во вашиот знак ве допира во срцето, па може да се чувствувате како да сте среде метаморфоза. Учите нови работи за себе и сфаќате како да се покажете поавтентично во врските и животот воопшто. Прифатете ја трансформацијата.


Близнаци
Промените понекогаш се тешки дури и за адаптабилен знак како Близнаците. Оваа лунација е совршена да се опуштите и да се одморите. Оставете ги настрана работните и социјалните обврски и обидете се да го прифатите духовното значење на ова затемнување со медитација или пишување.

Рак
Оваа лунација во вашата 11-та куќа го става вашиот фокус на пријателствата. Чувајте се кога станува збор за соработки и групни дружења, бидејќи може да дојде до конфликти и да се разгорат темпераментите. Сепак, вашиот емпатичен дух ќе помогне да се премостат несогласувањата и да се врати хармонијата во вашата група.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …