(ФОТО) Бред Пит би можел да ја загуби врската со ќерката Шајло со која бил најблизок

КОГА Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит во 2016 година, една од случајните теми на тој скандал беше влијанието на раскинувањето на големата романса врз нивните шест деца: Медокс, Захара, Пакс Тиен, Вивиен, Нокс и Шајло Џоли Пит.
Анџелина ги наведе непомирливите разлики како причина за барање развод и веднаш побара целосно старателство над децата. Во тоа време, нејзиниот адвокат Роберт Офер во изјава рече дека актерката „одлуката ја донела поради здравјето на семејството“.

Бред рече дека разводот го растажил, но тој побарал заштита на приватноста на своите деца. „Многу сум тажен поради ова, но она што е најважно сега е благосостојбата на нашите деца“, рече тој за People 2016. „Љубезно ги молам новинарите да им го дадат просторот што го заслужуваат во ова предизвикувачко време“, додаде тој.


Разводот на крајот беше завршен во 2019 година, до кога полека протекуваа дополнителни детали. Се испостави дека парот цело време бил во интензивна битка за старателство. Бред барал заедничко старателство над децата, наспроти инсистирањето на Анџелина на ексклузивно старателство, со кое тој ќе има право само да ги посетува.
СеБеше кажано дека парот постигнал решение во 2018 година, кога адвокатката на Анџелина, Саманта Бли ДеЖан, изјавила за Ројтерс дека „договорот за старателство бил постигнат пред неколку недели и бил потпишан од двете страни и од судијата“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Парко 2047 фестивал

Иднината започнува сега! „Парко.𝟐𝟎𝟒𝟕“ е проект на млади Битолчани, чија цел е да создадат платформа …