(ВИДЕО+ФОТО) Сопругот ја изневерил, а таа му се одмаздила на најдобар можен начин

„Поднесов барање за развод. Напишав бестселер за сето тоа… Купив куќа. И ликот го нареков Даниел”, вели измамената Габриеле во видеото.

Авторката Габриела Стоун (33) објави видео на TikTok за да им објасни на своите следбеници што се случило кога нејзиниот сопруг ја изневерил со 19-годишна девојка.
Таа го започнала видеото гледајќи сериозно во камерата:
„Мојот сопруг имаше афера со 19-годишна девојка – цели шест месеци. Видов фотографии од неа на каучот во нашата дневна соба. Тој отиде на одмор со нејзините родители. Лажеше и им кажа дека се вика Даниел”.
Габриела објаснила што направила потоа:

@gabrielle_stoneThe best part of this video is my dog understanding the assignment. #divorce

♬ Do It To It – ACRAZE

„Поднесов барање за развод. Ја напишав најпродаваната книга „Eat, Pray, #FML“ за се… Купив куќа. И ликот го нареков Даниел“, продолжила таа во видеото.
По објавувањето видеото стана вирално, а многумина и честитаа: „Ова се вика претворање на болката во моќ“. „Искрено застрашувачки е како мажите можат да живеат двоен живот“, ѝ напишале следбениците.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …