БРАВО ДЕЧКИ – ТАКА СЕ БРАНИ ДРЕСОТ НА МАКЕДОНИЈА: Убедлива победа на македонските фудбалери во Ереван!

Македонија ја надигра Ерменија и во мрежата им стави 5. гола…
Македонските фудбалери беа како добро „подмачкана екипа“ која знаеше што сака – ПОБЕДА! – и го оствари тоа. Иако можеби домаќините на полувремето малку и се надеваа на поповолен резултат сепак нашите момчиња беа убедливи и натпреварот го завршија со 5:0.


View this post on Instagram

A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia)


Не е фер да се издвои еден поединец од нашиот тим бидејќи сите дишеа како еден.


Но, мора да се напомене хет трикот на Барди.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските …