Грците се најдобри љубовници на светот? Тие го носат епитетот врвни заводници благодарение на ОВА!

Истражувањето покажало зошто Грците се најдобри љубовници
Грците се најдобри во кревет, а епитетот врвни заводници и љубовници се должи на здравата медитеранска исхрана, покажале истражувањата.
Тие се „шампиони“, а кога се во прашање сексуалните навики, дури 87 отсто од возрасните водат љубов барем еднаш неделно, што е повеќе од која било друга земја. Охрабрен од ова сознание, секс експертот Јасмин Хариша се навредил да открие детали за интимниот живот на луѓето во други земји, односно колку бил склон да ја менува својата партнерка.

Жените во Нов Зеланд немаат конкуренција
Кога станува збор за понежниот пол, Нов Зеланд нема конкуренција. Во оваа земја жените водат страстен емотивен живот и уживаат во богат и разновиден секс. Тоа го поткрепува и фактот што во текот на животот во просек менуваат 20,4 сексуални партнери.
Светскиот рекорд во машка конкуренција го држат Австријците. Неколку студии покажаа дека најголем број партнери се во брак со Моцарт и Штраус, што е во просек 29,3.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Еве кои се симптомите на најчестите форми на деменција

ИМА дури 200 различни форми на деменција, а четири се најчести кај пациентите. Деменцијата е …