(ВИДЕО) Иван Милевски и Азат Кинг со „Само ти“ ќе ви го разубават денот!

Ако сте љубител на македонската новокомпонирана фолк музика, а сте желни за весели ноти тогаш песната „Само ти“ на Иван Милевски и Азат Кинг сигурно ќе ви се допадне.
Станува збор за тема која неодамна ја промовираа и која лесно „влегува во уво“.
Можеби некои ќе забележат дека тоа не е класична македонска фолк песна, но од друга страна, посебно сега, во овие тешки времиња на сите ни требаат весели ноти…
Преслушајте ја „Само ти“, можеби ќе ви се допадне!


🎶 Музика – Иван Милевски
🎹 Аранжман – Иван Милевски
🎙 Бек вокал – Иван Милевски
🎚 Микс и Мастеринг – Љупчо Павловски
🎛 Студио – Анастасија
🎵 Кларинет – АЗАТ КИНГ

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОЧИНАЛ ПОЗНАТИОТ КОМПОЗИТОРОТ СТИВЕН СОНДХАЈМ: Неговата музика ја знаете од овој култен филм!

Легендата на Бродвеј, Стивен Сондхајм, починал во петокот во својот дом во Роксбери, Конектикат. Имал …