(ВИДЕО) На овој професионален возач му биле ампутирани двете раце, вози со стапалата

На Бартош Осталовски (34) од Полска му се ампутирани двете раце, но тоа не го спречува да вози професионално.

Вози и вели дека е единствениот професионален возач кој вози со стапала. На видеото кое го објави Daily Mail може да се види како тој ги користи стапалата на воланот, педалите и другите функционалности во автомобилот.

loading...

Фото: Принтскрин/YouTube/Daily Mail


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗРЕВОЛТИРАН – ВОДИТЕЛОТ ПРЕДИЗВИКАЛ СКАНДАЛ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Ги наклеветил телевизијата и неговите колеги, па добил отказ! На работ на солзи и се обратил на поранешната колешка…

Водителот на телевизиската станица во Лос Анџелес KTLA, Марк Местер, добил отказ откако жестоко ја …