(ФОТО) Падобранец ја снимил авионската несреќа при скокот, снимката е застрашувачка

Падобранецот Бернард Јансе ван Ренсбург и неговите пријатели сакале да скокнат од авионот, но токму кога сакале да се фрлат, почувствувале како авионот застанал.


Тие брзо скокнале, а камерата што Бернард ја имал на кацигата го снимила авионот како почнува да се урива и превртува поради недостаток на погон, додека на крајот не исчезнал во облаците. За среќа оваа несреќа не завршила фатално бидејќи пилотот со уште четворица падобранци кои биле внатре успеале да го приземјат авионот.


Фото: Принтскрин/YouTube/ViralHog

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …