Како да знаете дека сте купиле ВИСТИНСКО МАСЛИНОВО МАСЛО? Обрнете внимание на овие шест работи!

Маслиновото масло е старо речиси исто колку и самото време, и разноврсно како фармерките.
Основната намирница за пржење и динстање е вкусна и како прелив за салата, сос за леб, па дури и како главна состојка во колачот. Сериозно, ако не сте пробале торта од портокал или лимон со маслиново масло, пропуштате вистинско уживање.
Како сето ова да не е доволно, маслиновото масло е исто така важен дел од медитеранската исхрана – план на исхрана кој се смета за здрав и одржлив.

Чести измами
Но, тоа шише во вашата оставата можеби не е она што се тврди дека е. Многу комерцијални маслинови масла се мешавина на масла со различен квалитет од различни земји кои се испраќаат во Италија за извоз само за да се пофалат дека се „увезени од Италија“.


„Ако бербата се случила во последните 18 месеци, тоа е знак дека имате маслиново масло со врвен квалитет“

Резултатот – масло кое има отстоен вкус и е помалку здраво. Дури пред неколку години имаше и скандал со фалсификувањето на маслиново масло, во кој несовесни фирми незаконски мешале маслиново масло со други видови масло за да ги намалат трошоците.


Треба да знаете што барате на етикетите
Веројатно веќе знаете дека е добра идеја да ја барате фразата „екстра девствено маслиново масло“ при скенирање на полиците. Оваа фраза едноставно значи дека маслото е извадено директно од маслинките без хемикалии или топлина и дека ги поминало стандардите на Меѓународниот совет за маслинки.
Спротивно на тоа, „лесното“ маслиново масло можеби изгледа поздраво, но едноставно се однесува на бојата на маслото. Лесното маслиново масло исто така се обработува за да издржи повисоки температури за готвење. Ова може да биде корисно ако пржите, но не очекувајте да ги добиете истите здравствени придобивки како екстра девственото.

Екстра девствената етикета сама по себе не гарантира одлично масло. Проверете ги другите знаци за квалитет, како што е индикаторот „датум на жетва“. Ако жетвата се случила во последните 18 месеци, тоа е знак дека се уште е на својот врв.
Од друга страна, печатот „best buy“ (најдобро купување) не значи дека маслото е свежо.


Ако етикетата на шишето исто така го покажува нивото на FFA, тоа е уште подобро. Иницијалите значат „слободна масна киселост“, а ниското ниво на киселост значи супериорно масло.
Светлината може да го расипе дури и најдоброто маслиново масло. Побарајте масло спакувано во темно стаклено шише или купете го сами и преместете го вашето масло во него.

Дали сте уште сомничави? Пробајте го!
Ако немате среќа да живеете во близина на вистинска работилница за преработка на маслиново масло, следното најдобро нешто е да најдете продавница која ќе ви овозможи да го пробате производот пред да го купите.
Маслото со добар квалитет треба да има чист, овошен вкус – нека имаат дури и тревни момент, заедно со благ горчлив или лут вкус.
Ако маслото има благ, мрсен, метален или на друг начин непријатен вкус, избегнувајте го.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 25.01.2022: Постои граница помеѓу практичните интереси и емоционалното задоволство, не е дозволено сè што сакате…

Овен Љубов: Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. …