(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ повторно израдува момче: На дете од публиката му даде рекет!

„Новак, ти си мојот најомилен тенисер. Дали би ми го подарил рекетот“, напишало момчето.

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Американецот Тејлор Фриц во четвртфиналето на Мастерсот во Париз со 2:0, по сетови 6:4, 6:3.
Познато е дека Новак има голема армија обожаватели ширум светот, особено меѓу најмладата популација на која и е идол.
Така, едно момче за време на мечот со Фриц на исклучително убав начин му го побарал рекетот на Ѓоковиќ.
Тој држел парче хартија со пораката:
„Новак, ти си мојот најомилен тенисер. Дали би ми го подарил рекетот“, напишало момчето.


Секако, Ѓоковиќ му ја исполни желбата и му го направи незаборавен денот на ова момче.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …