(ВИДЕО) Две години носела ѓердан што криел голема тајна

Во слободното време се бави со резба и обработува дрво,па Тери од Австралија решил да направи уникатно парче накит за својата девојка Ана за првата годишнина од нивната врска. Во него скрил романтична тајна.
И подарил ѓердан што сам го изработил, а таа немала поим дека тој во приврзокот од ѓерданот скрил – дијамантски прстен, пренесува Večernji.
„Еднаш шетавме низ маркет каде што имаше неколку продавачи на накит и на Ана многу и се допадна ѓерданот што еден човек го продаваше зад тезга, а нему нејзиниот: малку недостасуваше да го извади и да го замени, моето срце за малку ќе запреше“, се сеќава тој. Тери се испотил неколку пати поради ѓерданот што чувал тајна.
Така се препотувал, се сеќава, дури и кога поминаа покрај обезбедувањето на аеродромот пред летот, бидејќи се плашел да не му се открие тајната со рендген.

Момент на откривање
Но, како што минувало времето, Ана не покажувала дека е поблиску до тоа сама да го пронајде прстенот, па Тери, како што признава, делумно од страв дека ќе го загуби прстенот, конечно се осмелил и го испланирал запросувањето.
Парот отпатувал во Шкотска каде ја посетиле морската пештера Смо, а таму Тери ја замолил Ана на момент да го симне ѓерданот.
Додека таа му го свртела грбот, романтичниот млад човек паднал на едното колено, држејќи го во рака ѓерданот прстен.


Ана била шокирана кога сфатила дека ѓерданот се отвора, а потоа дури и текнало дека две години имала вреден прстен околу вратот, па пребледела“, изјавил тој за Metro.
„Можев да го изгубам, идиоту“, била нејзината „романтична“ и спонтана прва реакција на фактот дека носела скапоцен прстен околу вратот, но неколку моменти подоцна и едно „да“ заборави, вели Тери, а додал и дека била лута…


Фото: Принтскрин/Youtube/Smudha

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …