СИМНЕТЕ ГИ РОЗЕВИТЕ ОЧИЛА – 3. СУРОВИ ВИСТИНИ ЗА МАЖИТЕ: Жени, да не се лажеме повеќе!

Разберете една едноставна работа, ако сте се допаднале на маж, тогаш тој ќе ви го покаже тоа. И верувајте ни, дури и маж кој е многу срамежлив и затворен по природа, сепак ќе одлучи да разговара со вас и да ве запознае, ако навистина сте се доближиле до неговата душа. А сè друго е само ваш изговор за неговото однесување кога едноставно не му се допаѓате.
За жал, мажите не секогаш ни ја кажуваат вистината и што навистина мислат. Но, ако сепак сакате да ја дознаете вистината, не е толку тешко. Но, бидете подготвени дека оваа вистина можеби нема секогаш да ви биде пријатна. Но, што можете да направите? Па, и суровата вистина е подобра од заблудата.

Ви ја пренесуваме правата вистина за мажите:
1. Кога мажот вели: „Не сум сигурен во врска со нас“, тоа значи „нема заедничка иднина“. Ако сте во врска некое време, но вашиот маж сè уште не може да се изјасни во врска со вас и веднаш ја менува темата на разговор штом сакате да разговарате за тоа, тоа значи дека тој едноставно не ве гледа во своите иднина и за него оваа врска е само можност да си помине убаво, ништо повеќе. Да, му се допаѓате, но не доволно за да се врзе со вас!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …