Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ (Џебно кино) проекција на „Вљубени жени“ и дебата со Влатко Галевски

Вечерва, со почеток од 20 часот во МКЦ (Џебно кино) ќе се одржи проекција и дебата во склоп на Дебатниот филмски клуб ЛАЛЕ со Влатко Галевски.
Го гледаме „Вљубени жени” – филм на контроверзниот режисер Кен Расел. Филмот го истражува светот на сексот, страста и класите. Ѕвезден актерски квартет: Гленда Џексон, Оливер Рид, Алан Бејтс и Џени Линден.
Гостин на дебатата е режисерот Митко Панов.
*Настанот ќе се одржи со строго почитување на актуелните ковид-протоколи.
*Влезот е слободен. Ќе се одвива по принципот прв дојден – прв услужен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Костадиновска-Стојчевска од Париз: „Новата канцеларија на УНЕСКО е потврда на нашите политики за зачувување на статусот на Охридскиот Регион“

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, во рамките на официјалната посета на Париз, оствари средба со …