(ВИДЕО) Читателите избрале: Ова се десетте најдобри пејачи на сите времиња

ЧИТАТЕЛИТЕ на порталот Ranker гласале за најдобрите пејачи на сите времиња. Списокот вклучува многу од најголемите и најпознатите светски вокали, вклучувајќи ги сите жанрови на музика, а читателите на Ranker гласале за, нив, најдобрите.
На листата ги нема моментално најпопуларните пејачи кои се на топ листите, но и покојните музички легенди чии песни се слушаат и денес.
Во оваа анкета учествувале повеќе од 300.000 читатели кои споделиле вкупно 2,3 милиони гласови. Погледнете кој од светските музичари се најде на врвот на оваа листа.
П.С. За пејачот која е прв на оваа листа гласале дури 55.000 луѓе.
10. Елтон Џон


9. Селин Дион


8.Адел

7.Лучиано Павароти

6.Елвис Присли

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЗАТЕМНУВАЊЕТО НА СОНЦЕТО НА 4. ДЕКЕМВРИ ВАКА ЌЕ ВЛИЈАЕ НА ВАШИОТ ХОРОСКОП: Некои ќе блеснат како ѕвезди, на други минатото ќе им се ПОВАМПИРИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …