(ВИДЕО) Симон Трпчески презадоволен од концертот во Порторико! Публиката го поздрави со овации!

„Фантастични реакции на моето враќање во Порторико!
Чајковски, концерт за пијано бр.1 со Orquesta Sinfónica de Puerto Rico и маестро Rafael Enrique Irizarry.
…и прекрасното време минато со еден, но горд Македонец – Љупчо Арсов, кого го сретнав во Сан Хуан…“
, напиша Трпчески на својот профил на Фејсбук.


Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …