(РЕЦЕПТ) Ефективноста на МАСКАТА од кафе е НЕВЕРОЈАТНА! Користете ја 2-3 пати неделно, резултатите се НЕВЕРОЈАТНИ!

Домашните маски за лице исто така можат да бидат ефективни.
Кон крајот на 20-тите веќе почнуваме да размислуваме за брчки, креми и дополнителна нега на кожата на лицето. Не е секогаш неопходно да се користат готови производи, со малку креативност можеме сами да направиме фина маска за лице.
Маска за лице од кафе

Состојки:
1 лажица кафе
1 лажичка какао
1 лажичка кокосово масло

loading...


Постапка:
Земете сад и измешајте кафе и какао во прав. Додадете кокосово масло за да формирате паста. Нанесете ја пастата на лицето и вратот. Оставете да се суши 15-30 минути. Потоа отстранете ја маската со ладна вода со кружни движења.
Оваа маска можете да ја користите 2-3 пати неделно.
Кокосовото масло ќе го измазни лицето и ќе ги намали фините линии, додека кафето ја чисти кожата со отстранување на мртвите клетки од кожата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …