КОЛКУ ДОЛГО МАЖОТ МОЖЕ ДА ИЗДРЖИ БЕЗ СЕКС: Ќе се изненадите од овој податок!

Велат дека сексот е од пресудна важност за двата пола – нешто како храна и вода
Отсекогаш не учеле да веруваме дека мажите имаат поголема потреба од секс, но модерното време ни дозволи да признаеме дека и ние жените имаме сексуален апетит!
Денеска го разбиваме митот за тоа колку мажите навистина можат без секс со помош на интернет платформата Quora каде спротивниот пол се „отворил“ и сподели свои искуства поврзани со нивниот сексуален живот.
Ниту мажите, ниту жените не преживуваат без основните човечки потреби. Тоа се храна, вода сон и слично. Ќе умреме ако не ги добиеме. Попуштањето на нагоните не е потребно за преживување. Можеби имаме желба да мочаме додека сме во јавност, но ако го потиснеме овој нагон и бидеме трпеливи, ќе преживееме.
Можеби ќе видам некој со убав паметен телефон што го сакам, но преживувам доста добро без да го земам тој телефон.
Може да биде непријатно ако не попуштиме на нашите нагони, бидејќи потребите се многу поврзани со инстинктите и задоволството. Тоа е многу можно и всушност е нешто што почнуваме да го учиме околу втората година, така што не гледам зошто би било тешко за возрасен.
Ниту еден порив не е неодолив. Луѓето не умираат без секс. Можеме да ги контролираме нашите постапки. А сега малку за ејакулацијата. Сперматозоидите на кои им истекол рокот во тестисите треба да се отстрануваат одвреме-навреме. Телото што ејакулира „стара“ сперма нема никаква врска со сексот.
Телото често ќе одлучи да го стори тоа за време на спиењето додека се вршат други процеси на чистење и лекување. Сексот не е неопходен.


И мажите не се повеќе напалени од жените. Само тоа подобро го криеме затоа што цел живот ни кажуваат дека сме безобразни кучки ако признаеме дека сакаме секс неколку пати на ден.
„Секако дека да. Имам 38 години и сингл сум од својата 22-ра година. Се колнам, имав само 22 години кога ја добив последната девојка. Откако сум сингл, размислувам за односи, но бев сексуално задоволен затоа што се снајдов во начини на кои би го заменил сексуалниот однос.
Да бидам искрен, поради некоја причина всушност добивам повеќе сексуално задоволство од мастурбирањето отколку со вистинскиот секс кога бев во врска. За мене мастурбацијата е поинтензивно чувство во кое повеќе уживам. Сексот исто така беше добар, но беше попостепен отколку некое ненадејно чувство.
За време на сексот, би ми биле потребни 10 – 20 минути за да почувствувам каква било вистинска пенетрација на мојот пенис, додека истото чувство го имам пет минути откако ќе почнам да мастурбирам, што е многу подобро за мене. Исто така, мастурбацијата ми ги оттргна мислите од жените и мислам дека затоа успеав да останам надвор од врска толку долго.
Искрено, ако поминав толку долго без девојка, 100% сум сигурен дека можам да го поминам остатокот од мојот живот без никаква врска и да бидам совршено добро ако така одлучам“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ИНОВАТИВНО! Рускиот лекар ОЛЕГ ТОРСУНОВ советува како да се врати функцијата на тироидната жлезда во нормала

Познат руски доктор по традиционална медицина тврди дека само движечките емоции можат да ја излечат …