(ВИДЕО) ДАЛИ ГО ПРЕПОЗНАВАТЕ? Погледнете како денес изгледа легендата на мексиканските серии

Во доцните 1990-ти, жените ширум светот полудеа по Фернандо Колунга.
Кога Фернандо Колунга се појави во популарната серија „Есмералда“, неговата заводлива насмевка растопи многу срца, а сега, скоро 30. години по емитувањето на познатата серија, актерот се уште изгледа како млад човек.


Младиот доктор Хозе Армандо кој се заљубил во слепата Есмералда денес има 55. години. Бил во врски со многу колешки, а зад себе има еден брак. Мексиканските медиуми со години ја доведуваат во прашање неговата сексуалност, а тој еднаш изјавил дека сака жени и сака деца.
Ја одигра и една од главните улоги во теленовелата „Злобница“. Годините одлично му стојат а и не се променил многу, а според мислењето на многумина изгледа подобро од било кога.

Фото: Принтскрин/Televisa


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …