(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 степени според Рихтер кој утринава ја погоди земјата.
Имено, премиерката Џасинда Ардерн била на прес-конференција во Велингтон кога бил почувствуван силен земјотрес. Кога сфатила за што се работи, се обратила на новинар кој и поставил прашање во моментот на земјотресот. „Извинете, мала непријатност. Можете ли да го повторите тоа прашање?” рекла Џасинда со насмевка на лицето.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Објавена новата корона карта на ЕУ: Нема зелени области!

Европскиот центар за контрола и превенција на болести објави нова мапа на короната на Европа, …