20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од нив!
Како дојдоа до овие невистини? Обично се работи за незнаење, но има и предрасуди. Во продолжение дознајте кои се лагите.

1. За да може сексуалниот однос да се карактеризира како добар, двајцата партнери мора да достигнат кулминација. Апсолутно не. Сексот може да биде исто толку забавен со и без оргазам.


2. Сексуалниот однос е завршен само тогаш кога жената и мажот истовремено доживуваат оргазам.

3. Симултаните оргазми носат многу повеќе задоволство од оние кои се доживуваат одделно.


4. Жената не мора да ги задоволува своите сексуални потреби, како што мора мажот.
Недостигот од секс подеднакво ги погодува двата пола и остава низа негативни последици.

5. Ако жената не ужива во сексот, виновен е мажот. Може, но секако не зависи исклучиво од мажот, туку и од самата жена, нејзината сексуална зрелост и самодоверба.

6. Се чини дека неколку чаши алкохол ја зголемуваат сексуалната желба и ги прават мажот и жената подобро сексуално поврзани. Целосна лага. Единственото нешто што го прави алкохолот е ослободување на некои инхибиции, за да се чувствуваме порелаксирано, но самиот алкохол нема никаква врска со нивото на сексуална желба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ИНОВАТИВНО! Рускиот лекар ОЛЕГ ТОРСУНОВ советува како да се врати функцијата на тироидната жлезда во нормала

Познат руски доктор по традиционална медицина тврди дека само движечките емоции можат да ја излечат …