Добро внимавајте после раскинувањето: Овие ТРИ хороскопски знаци се најголемите осветници!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Раскинувањето не е пријатно за никого, иако многумина на крајот го прифаќаат и продолжуваат со својот живот. Од друга страна, постојат три знаци на Зодијакот кои, доколку се емотивно повредени, ќе направат се за да се одмаздат.
Близнаци
Една стара кинеска поговорка вели: „седни на брегот на реката и ќе го видиш трупот на твојот непријател како минува“. Токму тоа е во главите на Близнаците по раскинувањето, кои ќе го чекаат денот за да го видат својот поранешен партнер, сега непријател, како страда. Со Близнаците, дури и кога не сте виновни, виновни сте за сите пари.

Лав
Ве мрази затоа што повеќе не сте послушни и не му се восхитувате на неговото величество. Тој нема да направи ништо веднаш затоа што одмаздата се сервира ладна, но ќе ангажира други слуги за да ви го влошат животот каде и да се појавите. Против вас ќе се организира цела армија послушници. Дали на работа, на улица, во сите сфери на животот во кои Лавовите се влијателни.


Скорпија
Иако, според астро правилата, поранешниот партнер на Скорпија не треба да исчезне од земјата, во реалноста тоа не оди така. Ќе го направи најзлобниот и најмистериозниот план за бившиот партнер да зажали што се родил. Ниту една казна никогаш нема да биде доволна, ако ги прашате Скорпиите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 04.12.2021: Подобро е да ги смирите страстите отколку да се вклучите во дискусија -размислете за можните последици…

Овен Љубов: Ако ви е важно да влијаете на мислењето на партнерот, употребете малку лукавство. …