(ВИДЕО) Селма Блер ја снимила својата борба за живот: „Сакам на другите да им биде полесно од мене“

Актерката Селма Блер ги сподели со јавноста деталите од борбата со тешката болест откако пред неколку години и беше дијагностицирана мултиплекс склероза поради која животот целосно и се промени.
„Само сакам да им помогнам на другите да се чувствуваат подобро“, вели таа во филмот, кој во моментов се прикажува и во кој се гледаат тешкотиите со движењето и говорот со кои се соочува актерката.


Имено, „Introducing Selma Blair“ е документарен филм кој се фокусира на нејзината борба и лекување, како и прилагодување на животот со болеста за да им помогне на оние кои се во слична или иста ситуација како неа.
Режисерката Рејчел Флејт покажа и како актерката е на третман со матични клетки, што е ветувачко за нејзината состојба, но сепак има тешки последици по телото. Селма има модринки на лицето, има болки, а во исто време зборува за чувства на страв и смртност, и во ниту еден момент не го губи оптимизмот.


Болеста ѝ беше дијагностицирана во 2018. година, а за прв пат се појави во јавноста после тоа на Оскарите во 2019 година.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Блаж Маротов со „Нека се вратат златните времиња“ не потсетува на некои други оптимиситчки периоди и места

Блаж Маротов има нова песна… малку поразлична од неговиот претходен опус…со наслов „Да ги вратиме …