Британската кралица (95) ноќта ја поминала во болница

БРИТАНСКА КРАЛИЦА ЕЛИЗАБЕТА II. ноќта ја поминала во болница на прелиминарни тестови, но се вратила во замокот Виндзор и била добро расположена.
Кралицата го откажала своето службено патување во Северна Ирска во средата, а палатата соопштила дека лекарите и препорачале одмор и митувањеи дека не станува збор за ковид-19.

Била на испитување
„Почитувајќи ја лекарската препорака да се одмори неколку дена, кралицата беше на прелиминарни тестови во средата. Таа се врати во замокот Виндзор за време на ручекот и е во добро расположение“, соопштиле од палатата.
Според извор близок до кралската куќа, кралицата останала во болница од практични причини, а во четвртокот попладне се вратила на полесните обврски.
Деведесет и петгодишната кралица владее скоро седум децении.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Блаж Маротов со „Нека се вратат златните времиња“ не потсетува на некои други оптимиситчки периоди и места

Блаж Маротов има нова песна… малку поразлична од неговиот претходен опус…со наслов „Да ги вратиме …