Рускиот академик Григориевна Пучко открива: Овој РЕЦЕПТ го штити организмот од ВИРУСИ!

Традиционалните народни лекови од руската алтернативна медицина откриваат уникатни рецепти базирани на најздравите намирници…
Вирусите, настинките и грипот доаѓаат со првите постудени есенски денови, кога сме особено чувствителни и нашиот имунитет е значително нарушен. Во наредниот период, особено за време на глобалната пандемија на корона вирус, лекарите препорачуваат да го зајакнеме телото, имунитетот и да бидеме подготвени да се сретнеме со вирусот и грипот. Руската алтернативна медицина нуди народен лек, кој комбинира речиси некомпатибилни природни состојки, но кој го обновува целиот организам.

Ако често сте преморени и се чувствувате како да немате доволно енергија, тоа е првиот знак дека имунитетот е сериозно нарушен. Овој ефикасен руски еликсир ќе придонесе за прочистување на целиот организам и ќе ја врати изгубената енергија. Овој препарат се користи во форма на пијалок, а главните состојки се лук, маслиново масло, природен мед, зелен чај, потоа мали количини смола, јаболков оцет и црн пипер.


Рецепт на рускиот академик Људмила Григориевна Пучко
За подготовка на овој рецепт, треба да подготвите 2 лажици ситно сечкан лук, 3 лажици маслиново масло, 5 лажици природен ливадски мед, 50 милилитри силен сварен зелен чај и половина кафена лажичка мелен пипер, природна смола и една кафена лажичка јаболков оцет.
Подготовка: треба да го пржете лукот во маслиново масло една минута. Додадете ги сите други состојки и измешајте се на тивок оган пет минути. Тргнете од оган и оставете да се излади, потоа чувајте во стаклена тегла, затворете го со капак и ставете во фрижидер.
Земајте една лажичка дневно, секогаш во исто време. Не е важно дали еликсирот го земате пред или после оброк.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …