Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Се бакнувате во јавност?
Никогаш: Дали сте срамежливи или само го живеете мотото: „не треба јавно да ја покажуваме нашата љубов“? Во секој случај, вие сте одличен тим! Вие самите го знаете тоа и не ви треба потврда од другите.
Ние го правиме тоа постојано: Бакнеж наутро, напладне, навечер, под дожд, сонце, снег, мраз … Луди сте еден по друг, тешко ви е да ги „тргнете рацете“ од партнерот и сакате да ја покажете својата љубов кон целиот свет!
Го правиме повремено: Не го правите тоа за да докажете нешто некому, туку затоа што мислите дека е убаво. Заштедете повеќе интимност за моментите дома. Едноставно мислете дека во двојка е многу поубаво.


А што е со неговата рака?
Секогаш ме гушка: Сака да ве заштити и во исто време тоа да го покаже на сите. Ви се допаѓа кога е толку близу до вас, кога ви дава поддршка и љубов – и можете целосно да се потпрете на него.
Не, тоа е премногу незгодно за нас: и двајцата ја сакате удобноста. Ако ви треба интимност, само застанете за момент и прегрнете се. Инаку, премногу ви е непријатно додека одите. Вашето мото е: Има доволно време за гушкање дома!
Понекогаш ме гушка: Не дека навистина ви треба, но ви се допаѓа и кога заштитнички ве гушка. Тоа ви се допаѓа на лично ниво, но ви се допаѓа и пораката што таа прегратка ја испраќа до надворешниот свет – вие сте одличен пар. И во право сте: вие сте секогаш еден за друг кога сте потребни еден на друг!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …