(ФОТО) Хиларија Болдвин позирала со шесте деца: „Такви какви што сме!“

Хиларија Болдвин ги држи своите деца близу.

37-годишната мајка има шест деца со сопругот Алек Болдвин: ќерките Кармен Габриела (8) и Марија Лусија Викторија, 7 месеци, плус синовите Рафаел Томас (6), Леонардо Анхел Чарлс (5), Ромео Алехандро Давид (3) и Едуардо „Еду“ Пао Лукас, 13 месеци.

Во петокот на Инстаграм, Хиларија и се заблагодари на фотографката Аби Дракер за „снимање без шминка, без фризура на косата, момент – исто како што сме ние“, додавајќи за нејзините деца: „Благодарна за овие мали луѓе за кои чувствувам среќа да ме нарекуваат ‘мама’ и секој ден ми недостасуваат оние што ги губев“.
На сликата, Хиларија седи во тревата облечена во тексас шорцеви и виолетов градник додека нејзините шест деца ја опкружуваат. Во објавата, таа зборува за височините и падовите на мајчинството.

„Тело, ти благодарам за ова мама патување“, напишала таа, додавајќи „емотикони, хормоните, солзите, крв, шевовите, загубите, заздравувањето, проширувањето, заразувањето, обидот за ивф – сите тие инјекции, закрпи, апчиња, операции … средба на моите мали љубови и гледање како моето срце расте незамисливо страсно, губење на косата после породување, исцрпеност, доење, хормонална кожа, лабавата кожа на стомакот – и прифаќање и љубов кон вечно изменетото тело … тоа е многу што го доживуваме, нели?”.
„Првично напишав:„ ‘Не би сменила нешто’, потоа го избришав затоа што учам за токсичната позитивност и ги отфрлам моите чувства мислејќи дека’може да биде полошо’… учејќи да ги почитувам СИТЕ емоции“, додала таа.

Хиларија вели “научив дека можам да бидам благодарна за моето патување и моите бебиња И истовремено да бидам тажна за она што го изгубив и делови од моето срце што секогаш ќе бидат скршени. Мојата љубов, енергијата за поддршка и сестринството кон сите вас, кои како мене, допреа толку длабока и болна тага – онаа за која никогаш не можевме да замислиме дека постои. Голема љубов и голема тага – што може да биде да се биде мајка”.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Објавена новата корона карта на ЕУ: Нема зелени области!

Европскиот центар за контрола и превенција на болести објави нова мапа на короната на Европа, …