(ФОТО) Никој не можел да го тргне погледот од бујните гради на Салма Хајек

Познатата актерка Салма Хајек синоќа присуствувала на прикажувањето на филмот „Eternals“ во Лос Анџелес, а по тој повод облекла долг, црн фустан кој откри добар дел од деколтето.
Долгиот, црн фустан има нагласен шлиц кој е „граничен“ со златен паспул, а открива и дека поставата на фустанот е во златна боја.
Спектакуларниот и многу едноставен фустан ја истакнува прекрасната фигура на Салма и целокупниот впечаток што го остави оваа дива е дека е апсолутно фантастична.
За потсетување, Салма во филмот „Eternals“ глуми со Анџелина Џоли, Гем Чен, Ричард Меден и други, а неодамна за медиумите изјавила дека „прво го потпошала договорот, па дури потоа го прочитала сценариото и дека се останато тајно“.

Таа на премиерата дошла заедно со нејзината ќерка Валентина, а и двете самоуверено позирале за фотографите на црвениот тепих.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елизабет Харли во тесен фустан кој едвај и ги покрива градите

Британската актерка Елизабет Харли (56) на својот Инстаграм профил објави кратко видео од снимање и …