ЗНАЦИ НА КОИ ИМ Е СУДЕНО: Моќта на Јарец и Емоција на Рак, Страст на Овен и …

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Откријте го хороскопскиот знак со кој едноставно треба да бидете во одреден момент од животот, барем според sвездите…

Овен и Терезија
Врската е голем предизвик за двата знака и тешко е да се одолее.
Терезиите се софистицирани, а Овните се многу страсни, и ова се две различни работи, кои силно се привлекуваат една со друга.
Меѓутоа, врската не може да трае долго бидејќи софистицираноста, умереноста и пристојниот начин на живот ги „вознемируваат“ Овните, кои не можат да се променат, и покрај напорите на Терезиите.


Бик и Скорпија
Кавгите и конфликтите во врската помеѓу овие два знака се неизбежни, дивата страст на Скорпија за уживање лесно го заведува нежниот Бик.
Биковите се пасивни во врските, а на Скорпија тоа не и се допаѓа, па постојано се појавуваат расправии.
За да може врската да трае подолго, потребно е страста да се пренесе на други аспекти од животот.

Близнаци и Стрелец
Кога Стрелец се среќава со Близнаци, привлечноста се гледа од авионот. И тоа не е само физичка привлечност, тоа е и привлечност на психолошко ниво – тие едноставно се согласуваат.
Што не им се допаѓа на Близнаците кај Стрелецот?
Нивното верување е дека знаат се најдобро, а склоноста кон озборувања ги иритира Стрелците.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …