(ФОТО) Никој не верува колку години има: Тврди дека не „правела“ ботокс, ниту било какви третмани и дека за полните усни „обвинува“ бизарен ритуал!

Британката Лиза Лори, која работи како негувателка, е една од жените кои можат да се пофалат со младешки изглед.

„Понекогаш сум горда на себе, но понекогаш ми е непријатно. Нема многу луѓе на моја возраст кои можат да се мешаат со 30-годишници. Сега добивам многу повеќе комплименти отколку кога бев млада, што е лудо. Каде и да одам добивам комплименти и луѓето не ми веруваат колку години имам. Обично ми даваат помеѓу 30. и 35. години“, изјавила Лиза за „The Sun“.
Често и приоѓаат многу помлади мажи, но тие се шокирани кога ќе дознаат дека е доволно возрасна за да им биде мајка.

И’ покрај нејзиниот извонреден, младешки изглед, Лиза тврди дека никогаш не правела ботокс или друг третман против брчки, и дека нејзината рутина за нега на кожа е многу едноставна. Таа тврди дека се’ се сведува на добрата шминка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …