МАЛАТА МАРГАРИТА НАЈМЛАДИОТ ВДОМУВАЧ ВО ЛАЈКА

Малата Маргарита која наскоро ќе полни 2 години е најмладиот вдомувач на кученце од јавното претпријатие Лајка.
Оваа убавица која плени со својот шарм е посветена на својот крзнен пријател Теди и тие се неразделни. Деновите им поминуваат во игра и забава, ги делат оброците па дури и спијат во ист кревет.
Важно е најмладите генерации да се едуцираат од најрана возраст и да развиваат љубов кон животните но и да се поттикнуваат да вдомуваат и да бидат одговорни. Воспитувањето во духот дека кучето е најдобар пријател на човекот генерира здрави личности со поголема свесност и емпатија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елизабет Харли во тесен фустан кој едвај и ги покрива градите

Британската актерка Елизабет Харли (56) на својот Инстаграм профил објави кратко видео од снимање и …