(ВИДЕО) И’ полицијата греши: Се паркирале на погрешно место, а потоа стигнала казната!

АКО не е место за паркирање, важно е да видите дали сте го паркирале возилото на безбедно место.
А во брзање честопати се прават грешки. Видеото што ни пристигна од Велика Британија јасно покажува дека последиците можат да бидат многу сериозни. Исто така, ова е очигледен доказ дека и полицајците се само луѓе, односно дека знаат да прават грешки.
Покрај паркирањето на место што не служи за оваа намена, тие се паркирале токму на позицијата над столбовите за подигање на влезот во пешачката зона. И како што обично се случува, столбовите биле подигнати во еден момент и полицискиот „Пежо 308“ бил кренат.Покрај оштетувањето на автомобилот, видеото покажува дека е оштетен и еден од столбовите.


Еден од сведоците на несреќата, уличниот продавач Саул Вебстер, изјави за SWNS дека полицајци застанале да ги преместат продавачите. Меѓутоа, тогаш столбовите се подигнале, а продавачите добро им се изнасмеале, како и љбопитните минувачи. Портпаролот на полицијата изјавил дека возилото ќе биде прегледано, поправено и вратено во сообраќај.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …