4. ПРАВИЛА НА МЕГАН МАРКЛ ЗА СОВРШЕНА ФИГУРА: Благодарение на нив, изгледа совршено и по 2. породувања!

Личниот тренер на Меган Маркл открива кои правила строго ги следи со години
Меган Маркл многу се грижи за нејзиниот изглед, и со години редовно тренира со својот личен тренер. Таа оди во теретана 3. до 4. пати неделно и обично останува таму околу еден час. Покрај вежбањето, таа се обидува и да се храни здраво.
Актерката еднаш се пошегувала и рекла дека комплексот вежби е направен на таков начин што изгледа добро во здолниште во „молив здолниште“.


Посебно место во спортскиот живот на Маркл е јогата. Нејзината мајка, Дорија Редлен, ја научила Меган да практикува јога уште од детството. Актерката вели дека тоа и помага да се ослободи од стресот и да се бори против вознемиреноста. Покрај тоа, нејзината дневна рутина вклучува медитација.
„Совршено помага да го исчистите вашиот мозок“, сумира таа.


View this post on Instagram


A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)

Покрај јогата, ужива и во кардио тренинзи, но и трчање. На овие правила строго се придржува, така што резултатите не изостануваат:

1. Различни варијации го прават тренингот забавен, а не тежок
Како што еднаш истакнал Крег, нејзиниот личен тренер, тренингот со Меган Маркл секогаш изгледал поинаку за да ја заинтересира. Ова не значи само одење во теретана, па Меган прибегнала кон различни видови вежби. „Многу е важно тренингот да биде интересен за да има мотивација да се направи до крај“, вели тој.

2. Упорност и дисциплина пред се’
Таа оди на тренинзи дури и кога не е посебно расположена. „Не секогаш ќе бидете 100 проценти среќни да одите во теретана, но дури и тогаш мора да се натерате да се движите. Тоа е единствениот начин да постигнете резултати”, вели Крег.
Меган признава дека и неа и се случувало да не е расположена за вежбање, туку дека секогаш ги гледа своите фотографии кога имала вишок килограми и тоа е доволна мотивација за неа.

3. Не е оптоварено со бројки
Иако е секогаш во топ форма, Меган Маркл тврди дека самодовербата се базира на чувство, а не на бројки.
Мислам дека да се биде во форма значи да се чувствувате добро и да бидете што е можно поздрави“, рекла еднаш Меган, додавајќи:„Тоа значи да се биде среќен со својот конфекциски број и да се биде добар кон себе“.

4. Времето за одмор е исто толку важно како и времето за вежбање
Колку и да е зафатена, Меган секогаш одвојува време да се одмори и да се релаксира. Иако нејзиното темпо целосно се промени сега кога е член на кралското семејство, не можеме а да не се запрашаме дали остана верна на сето ова, но и дали Хари сега практикува јога со неа.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елизабет Харли во тесен фустан кој едвај и ги покрива градите

Британската актерка Елизабет Харли (56) на својот Инстаграм профил објави кратко видео од снимање и …