Редовно консумирајте темно чоколадо: Го регулира пулсот, крвниот притисок и шеќерот во крвта

Темното чоколадо се смета за здраво уживање, со 70 проценти или повеќе какао богато со билни соединенија наречени флавоноиди и флаваноли кои се поврзани со помал ризик од срцеви заболувања и други кардиоваскуларни придобивки.
Многу студии веќе покажаа дека темното чоколадо припаѓа на групата здрава храна која исто така има некои здравствени придобивки, а најновата студија објавена минатата недела откри дека може да предизвика губење на тежината.
Такиа British Journal of Clinical Pharmacology наведува дека чоколадото влијае на невротрансмитерите како допамин, серотонин и ендорфин, а студијата спроведена на 14.000 возрасни лица вели дека потрошувачката на темно чоколадо ја намалува веројатноста за појава на депресивни епизоди за 57. проценти.


Покрај тоа, суровото какао е полно со флаваноли, билни соединенија за кои се верува дека ја подобруваат циркулацијата, го намалуваат крвниот притисок и воспалението и го намалуваат нивото на холестерол.
Нутриционистката Касандра Барнс забележува дека какаото е богато со калиум, кој помага во регулирање на крвниот притисок, и магнезиум, кој е клучен за правилно функционирање на сите мускули, вклучувајќи го и срцето.


Едно истражување покажа дека умерената консумација од три реда чоколадо месечно може да го намали ризикот од срцева слабост за 13. проценти, а истражувачите велат дека флавоноидите го зајакнуваат артериското здравје и помагаат во намалувањето на воспалението, но предупредуваат дека прекумерната потрошувачка на чоколадо исто така не е добра, па затоа дури и го зголемува ризикот од срцева слабост.


Чоколадото содржи и кофеин и теобромин, природни стимуланси, но содржи и шеќер, кој му дава енергија на телото, што е уште една причина зошто најздравото темно чоколадо е она кое не содржи додадени шеќери.
Една студија објавена минатата година во списанието Scientific Reports покажа дека здравите возрасни луѓе кои консумирале какао богато со флаванол биле подобри во решавање на различни проблемски задачи, а Габриеле Гратон од Универзитетот во Илиноис вели дека телото реагира на тоа со зголемување на протокот на крв во мозокот.
Флаванолите можат да заштитат од оксидативен стрес и други оштетувања на клетките, а луѓето кои консумираат чоколадо богато со флаваноли, исто така, имаат помал крвен притисок.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …