(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени својот живот
Една корисничка на „Тикток“ ја споделила својата животна приказна, откривајќи дека напуштањето на животот во манастир била најдобрата одлука за неа.
Имено, откако го напуштила позивот на калуѓерка, се верила и се омажила, а сето тоа се случило во рок од една година.
Денес, таа е среќно мажена и има шест деца.
– Го запознав мојот партнер, се верив, а потоа се омажив, и сето тоа во рок од една година по напуштањето на манастирот. Кога знаеш, знаеш – рекла таа и додала:
– Многу луѓе мислат дека побрзав да се омажам и навистина не ги обвинувам, но за среќа се покажа толку совршено.

@carriechuffAnswer to @avax305


♬ original sound – Carrie


Нејзиното видео на оваа социјална мрежа предизвикало големо внимание на корисниците и лавина од коментари.
– Ти си толку слатка. Среќна сум за тебе – гласел еден од многуте коментари.
Имало и такви кои споделиле слични искуства.
– Се запознав со мојот партнер, се верив и се венчав во рок од еден месец. Во брак сме пет години, напишала една жена.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ШОК – Колеги, пријатели се простуваат од Славиша Кајевски: Неверица, удар, подмолен молк…

Откако одекна веста дека македонскиот актер Славиша Кајевски ненадејно починал, неговите колеги и пријатели во …