И’ НЕ Е НЕКОЕ ИЗНЕНАДУВАЊЕ: После една година брак актерот Шон Пен се разведува од 32. години помладата сопруга

Актерот Шон Пен се разведува од својата 29-годишна сопруга Лејла Џорџ, пренесува магазинот „People“.
Австралиската актерка поднела барање за развод од 61-годишниот актер до Високиот суд во округот Лос Анџелес. Шон и Лејла се во брак една година. Причината за нивната разделба во моментов не е позната.

Шон и Лејла беа во врска од 2016. Откриено е дека тајно се венчале во август 2020. година, кога активистката Ирена Медавој им честитала на нејзиниот профил на Инстаграм и им посакала среќа во бракот.


Извор за „People“ изјавил дека двојката имала брачни расправии и дека биле разделени некое време.


„Потоа се вратија еден на друг, а потоа повторно раскинаа, а Шон ја врати“, рекол изворот. „Сфатил дека греши и кога почуствувал дека може да ја загуби, работел напорно за да ја врати“.
Инсајдерот додал дека заедничката самоизолација за време на пандемијата помогнала да се зајакне нивната врска. Пен и Џорџ дури започнале меѓусебни хуманитарни акции за време на јавната здравствена криза, вклучително и помагање да се формираат места за тестирање во Лос Анџелес.
Инаку, Лејла беше трета сопруга на Шон. Претходно тој беше во брак со Мадона и актерката Робин Рајт. Исто така, на крајот на 2013. година, тој беше во врска со актерката Шарлиз Терон, а раскинаа две години подоцна.


Интересно е што Лејла Џорџ го придружуваше својот татко, познатиот актер и продуцент, Винсент Д’Онофрио, на неколку премиери…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by GEORGE (@leilageorge)

А, Шон Пен во Кан беше со својата ќерка Дилан…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Објавена новата корона карта на ЕУ: Нема зелени области!

Европскиот центар за контрола и превенција на болести објави нова мапа на короната на Европа, …