(ФОТО) МАЈКАТА ГО ОСТАВИЛА КОГА ИМАЛ 8. ГОДИНИ: НИКОГАШ не се опоравил од ОВАА траума, а сега велат дека е НАЈДОБРОНАМЕРЕН актер во светот!

Актерот Хју Џекмен никогаш не се опоравил целосно од траумата што ја добил кога мајка му го напуштила, а денес го нарекуваат еден од најдобро намерните луѓе во Холивуд.
Хју Jackекмен неодамна наполни 53. години а се родил како петто дете во семејството. Хју Џекмен бил најмлад и сакал да биде новинар. Сепак, животните околности и несреќното детство што го снашло, го одвеле актерот во сосема поинаква насока, светот на актерството. Тој постигна голем успех во тоа, и со својата улога во филмовите „Икс-мен“, ја доведе кариерата во кулминација.

Роден е во Австралија, а кога се запишал на Универзитетот во Сиднеј, одлучил да студира комуникации и сакал да постигне успешна новинарска кариера. После една година студирање, сфатил дека му недостасуваат неколку поени, па дополнително се запишал на актерство. Не можел ни да замисли што ќе му донесе тој случаен избор во иднина. Првата актерска работа ја добил во 1995. година кога го глумел затвореникот Кевин во серијата „Корели“.

Сепак, Хју сфатил дека глумата му помогнала да го искали целиот гнев што го чувствувал кон неговата мајка која го напуштила. Кога неговото семејство се преселило во Австралија од Англија, мајката на актерот одлучила да се врати во Англија. Хју тогаш имал само 8. години, додека неговиот татко многу страдал поради заминувањето на неговата сопруга.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Омикрон сој: Повисока инфективност – помалку тешки случаи

Голем број мутации во новиот вид на корона вирусот „омикрон“ може да доведат до потешка …