(ФОТО) Глумицата, која ја сметаат за најубава жена на светот, открила со кој сериозен психички проблем се бори

Во заедничкото интервју со нејзиното момче Машин Ган Кели за британскиот GQ Style, актерката Меган Фокс отворено зборувала за своите несигурности.
Актерката изјавила дека поради дисморфија (психолошки проблем што го карактеризира искуството на пациентот дека делови од нејзиното тело се деформирани, непривлечни, грди, додека дефектот за кој зборува е едвај видлив или дури и непостоечки), таа се бори со голема несигурност, иако многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот.
„Да, имам физичка дисморфија. Се борам со многу, длабоки несигурности”, вели таа.

За време на интервјуто, Фокс зборувала за неодамнешниот медиумското преиспитување за начинот на кој била малтретирана порано во нејзината кариера:
„Тоа е нешто на кое работев многу“, рекла таа за списанието, потсетувајќи дека се оддалечила од центарот на вниманието пред неколку години за да размисли и да започне духовно патување.
„Направив се што можеше за да има смисла“, продолжила sвездата на „Трансформерс“ за коментарите што ги добивала.
„Лесно е да се чувствувате како жртва кога ќе поминете низ такво нешто, очигледно. Тоа е ваш прв инстинкт и одговор, но тоа не ви служи и тоа ви го прави мизерен животот за да живеете живот на жртва. Зошто ова ми се случува?. Постојано ја губите моќта“, рекла таа.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …