Дневен хороскоп за четврток, 14.10.2021: Нема потреба да се тестира нечие трпение или емоционална наклонетост…

Овен
Љубов:
Вашиот партнер прави работи поради кои треба да се чувствувате поласкани или задоволни. Одговорете на сличен начин.
Работа:
Не сакате да ви бидат диктирани правилата на однесување. Сакате да го зачувате правото на мислење и индивидуалност.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики, ќе ви годи престој во природа.

Бик
Љубов:
Саканата личност се обидува да ве остави со верба дека се е во ред. Но, чувствувате нов проблем.
Работа:
На деловната сцена, се има свој „животен век“, но вие упорно инсистирате на работи што одамна се надминати.
Здравје:
Ќе ви годи релаксација и опуштање.


Близнаци
Љубов:
Латентната несигурност што ја чувствувате произлегува од емоционална слабост или неспособност одлучно да се спротивставите на една блиска личност.
Работа:
Треба реално да ја процените ситуацијата на деловната сцена. Дејствувајте претпазливо и не верувајте во се што гледате или слушате кога се среќавате со соработниците.
Здравје:
Избегнувајте ситуации во кои чувствувате психолошки притисок.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …