(ВИДЕО) Паста за заби во кујната? Погледнете како можете да ја употребите за ЧИСТЕЊЕ ТЕНЏЕРИЊА!

Пастата за заби има бројни можности за примена во кујната…
Акумулираните и залепени маснотии и нечистотија од надворешната страна на тенџерето или тиганот и на самото дно прават нашите садови секогаш да изгледаат недоволно чисти, лепливи се и постојано не иритираат. Веруваме дека сте пробале многу скапи средства за чистење и отстранувачи на маснотии, но дека не успеавте во тоа до крај и да го вратите стариот сјај на тенџерето.
Ви донесуваме неверојатен трик за чистење на насобраната маснотија од емајлирани садови. Се’ што ви треба е смеса од паста за заби. Нанесете ја пастата на дното на садот, потоа лесно раширете со прстите и оставете да отстои една или две минути. После тоа, истријте со грубата страна на сунѓер за миење садови и едноставно измијте.
Погледнете како изгледа овој едноставен метод за чистење …

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од …