(ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркл имаат нова РАБОТА – Војвотката признала дека е ПРЕМНОГУ ОТМЕНА за нејзиното потекло!

Војводата и војвотката од Сасекс ги најавија своите амбициозни нови работни места во светот на финансиите.
Откриле дека станале „партнери во влијание“ и инвеститори во одржлива инвестициска фирма наречена Ethic , со седиште во Њујорк. Двојката го објави потегот на нивната веб -страница на принцот Хари и рекле дека улогите ќе им помогнат „да ги реализираат своите вредности“.

Имаат пари и идеја
Во изјавата на парот се вели: „Кога инвестираме еден во друг, го менуваме светот…“ Било да е преку инвестирање време (како што е менторство), инвестирање во заедницата (како волонтирање) или инвестирање средства (за оние кои имаат средства за тоа), нашите избори – како и каде ја ставаме нашата енергија – не дефинираат како глобална заедница .

„Веруваме дека е време повеќе луѓе да седнат на масата кога се донесуваат одлуки што влијаат на сите. Сакаме да ја преиспитаме природата на инвестирањето за да помогнеме во решавањето на глобалните проблеми со кои се соочуваме сите. Нашето партнерство со Ethic е еден од начините на кои нашите вредности ги спроведуваме во акција“.
Се верува дека парот се сретнал со пријатели со менаџерот на имотот, кој управува со 1,3 милијарди долари. Не е познато колку инвестирале и колку им се плаќа.

Во заедничкото интервју со Хари, Меган за DealBook рекла: „Од светот од кој доаѓам, не се зборуваше за инвестирање, нели? Немате луксуз да инвестирате. Звучи толку елегантно“.
„Мојот сопруг со години велеше: ‘Боже, не сакаш ли да има место каде што, ако твоите вредности вака се усогласат, би можел да ги вложиш своите пари во истите работи?“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …