ТОЧНА АСТРО ПРОГНОЗА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ 3. МЕСЕЦИ ОД 2021 година: На еден знак, животот драстично ќе му се промени!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Самиот крај на 2021 година носи невидени промени во животот на овој знак…
Иако почетокот на есента не беше спектакуларен поради ретроградниот Меркур, на 18. октомври оваа моќна планета се движи директно и носи олеснување, па до крајот на 2021. година, може да не чекаат помалку предизвици. Во втората половина на октомври, ќе почувствуваме дека го враќаме балансот во нашите животи и не очекува посебна хармонија во емоционалните односи и полето на комуникација. На крајот на октомври, може да биде малку ризично бидејќи 20-та полна Месечина во Овен носи тензија, но и храброст да се соочи со стравови и конфликти. Сонцето во Скорпија на 23. октомври носи мистерија, внатрешно заздравување и затворање на некои рани од минатото.

Веќе на почетокот на ноември не очекува свежа енергија, што не охрабрува длабоко да се истражуваме себеси. Иницирањето на некои промени може да биде предизвик, но вредно и води до голема трансформација. Венера влегува во Јарец и носи поволна енергија на полето на љубовта и просперитетот. Големиот настан до крајот на 2021. година во областа на астрологијата е затемнувањето на Месечината во знакот Бик на 19. ноември, што носи интензивни романтични и финансиски прашања, но и емоционални испади и расправии.
Кон средината на декември, Марс влегува во Стрелец, а Меркур во Јарец, тргнуваме во авантура, потрага по вистината и мотивирани сме од желбите и сопствените идеали.
Самиот крај на годината ќе биде особено успешен за Близнаците. А еве што ги очекуваат другите знаци:

Овен
Ова е многу поволен период за Овенот; време на финансиски победи, успешни старт-ап компании.
Работите ќе бидат посмирени и поодмерени до крајот на годината. Се очекуваат големи и претежно поволни промени во љубовната сфера, особено за слободните. Мора да ја преземете иницијативата во ваши раце – да запознаете нови луѓе, да ги повикате старите и да остварите контакт. Останете подалеку од луѓето.

Бик
Ова ќе биде многу значаен и интересен период. Сигурно нема да ви биде здодевно, но тоа не значи дека нема да има потешкотии на патот. Ќе има, и може да има многу, особено поблиску до крајот. Астролозите го советуваат Бикот да го направи својот дом место на моќ, одржувајќи го чист и уреден.
Ќе ви биде полесно да работите и да донесувате одлуки во домашна атмосфера. Дури и љубовните состаноци дома ќе бидат поуспешни. Ситуацијата е исто така многу добра за бизнисот. Треба да започнете со правилен дизајн на работното место. Периодот е совршен за реновирање, преместување, промена на живеалиште, ажурирање на дворот.

Близнаци
Арт -терапијата ќе им помогне на Близнаците да избегаат од периодични проблеми со енергијата. Креативноста е најдобриот лек за неволјите. Sвездите и планетите ќе им помогнат на луѓето од овој знак да најдат нови хоби, нови работни места, целосно да ги променат своите животи и цели и да го поправат патот што треба да го изодат кон среќата и успехот.
Ова се судбоносни месеци во кои Близнаците ќе можат да се трансформираат себеси и се околу нив. Ако не се стремите кон ова, тоа сигурно ќе продолжи да се случува, но резултатот можеби не е толку пријатен. Астролозите ве советуваат да не ја губите контролата и да не се откажувате. Доаѓа време кога се ќе биде како што сакаат Близнаците.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 20.10.2021: Можеби средбата со една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Во избраното друштво и со нечии емоционални поттикнувања, светот околу вас изгледа многу …