Дневен хороскоп за среда, 13.10.2021: Запознавањето на една личност најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен
Љубов:
Користете скриени адути. Во врска со саканата личност, можете да ги постигнете вашите љубовни намери на лукав начин.
Работа:
Јасно ви е дека некој ги загрозува вашите деловни и финансиски интереси, но вашиот напор не носи позитивен ефект.
Здравје:
Не дозволувајте да ве оптоваруваат со дополнителни или досадни обврски.

Бик
Љубов:
Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои „заспани“ желби и емоции.
Работа:
Поттикнете ја љубопитноста во себе, но не излегувајте подалеку од „sидовите на вистината“. Ве очекува едукативно искуство во деловна соработка.
Здравје:
Одржувајте добро расположение и позитивна ориентација.


Близнаци
Љубов:
Компромисот е добро решение доколку го добиете максималното внимание што партнерот може да ви го посвети.
Работа:
Размислете за промена на условите во деловната соработка, користете авторитет во решавачкиот момент.
Здравје:
Избегнувајте интригантни ситуации што ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 04.12.2021: Подобро е да ги смирите страстите отколку да се вклучите во дискусија -размислете за можните последици…

Овен Љубов: Ако ви е важно да влијаете на мислењето на партнерот, употребете малку лукавство. …