(ВИДЕО) Болеста не го уништила неговиот дух: Малото момче на цел глас ја испеал омилената песна во болницата  и сите ги „извадил од памет“!

Малото момче не дозволило неговата болест да го наруши неговиот весел дух
Момчето Мигел од Бразил било примено во болница поради гастроентеритис: иако таквите институции главно будат страв кај возрасните, а особено децата, ова дете не го покажало тоа во ниту еден момент.
Лежејќи во болнички кревет, одеднаш го слушна звукот на омилената песна на телевизија. Потоа станал, ја земал лажицата, која му го заменила микрофонот и почнал да пее гласно. Видеото многу брзо стана вирално.

– Не можам да се сетам, кога вакво нешто ме израдува псоледен пат – тоа е само еден во серијата коментари на Твитер, кои биле воодушевени од енергијата и храброста на ова мало момче.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …