(ВИДЕО) „Арија бенд“ со видео материјал – мини концерт!

„Арија бенд“ произведе видео материјал во форма на мини концерт и е достапен на социјалните медиуми (Youtube, Фејсбук) каде што е изведена светска музика, во траење од 50. минути.
Целта на нивната објава до сите медиуми во земјата е – подржете ги македонските музичари!
„Почитувани дами и господа,вљубеници во музиката, после повеќе од година и пол рестрикции,ограничувања,карантини решивме преку овој аудио-видео проект опфаќајки што повеќе жанрови и музички правци да испратиме една и единствена ПОРАКА – Ја славиме МУЗИКАТА,го славиме ЖИВОТОТ,се надеваме ќе ви се допадне…Уживајте!!!“. порачуваат од „Арија бенд“.

ИНСТРУМЕНТИ:
Тапани: Ставре Ставрев
Бас: Никола Автовски
Клавијатури: Благоја Перуновски
Гитар & Вокал: Горан Милошковски
Саксофон, Тромбон: Здравко Ангелов
Женски вокал: Јулијана Николовска
Машки Вокал: Филип Пешевски

Аудио: Blackmagic studios
Микс: Никола Автовски
Мастеринг: Љупчо Павловски

Светло: Студио Фантазија
Оператори:
-Атанас Алексов
-Шаба Вајлд Младеновски
-Мартин Алексов

Видео од:
Black Magic Studios

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …