Пред да се одлучите на афера имајте ги на ум овие три работи!

Можеби работите во вашиот брак не одат совршено, а она за што размислувавте во последно време е афера. Можеби ви недостасува разбирање од страна на брачниот другар или може да се чувствувате незадоволни од вашата интимност. Можеби веќе долго време, тој немал трошка интерес или нежност кон вас. Затоа, повторно, пред да започнете афера со некого, треба да имате на ум одредени работи.

Иако можеби сте фокусирани само на задоволување на вашите потреби, треба да се земат предвид некои последици пред да го изневерите брачниот другар. Затоа што, колку и да мислите дека вашиот план е совршен и дека никогаш нема да бидете фатени на дело, во повеќето случаи се е познато. Ние дури и нема да зборуваме за фактот дека вашиот партнер може да ве напушти во моментот на откривањето, туку за неочекуваните последици што ќе имаат влијание врз вашиот живот. Подолу ве чекаат 3 работи што мора да ги имате на ум пред аферата.


Вашата слика за себе ќе се промени
Освен ако не сте апсолутен нарцис и целосно нечувствителна личност, ќе чувствувате огромна доза на вина за она што го направивте, односно за фактот дека го предадовте својот сопруг. Ќе се разбудите ноќе и ќе го гледате како блажено спие во незнаење покрај вас и ќе го мразите она што станавте. Овие моменти ќе ја кородираат вашата душа како корозија. Ќе бидете некој што е способен да лаже и да биде себичен, наместо да го спасите бракот. Ќе бидете некој за кој си кажавте дека никогаш нема да станете. Чувството на вина ќе ве придружува на секој чекор, а да не зборуваме за самодовербата и чувствата на депресија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЦИТАТ ОД РУСКА КНИЖЕВНИЧКА СЕ’ ОБЈАСНУВА – ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите оставаат добри жени … Имам …