Дневен хороскоп за вторник, 12.10.2021: Нема причина да се проверува саканата личност. Мора да разберете дека постојат различни афинитети и желби во љубовна врска…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, осмислете забава што одговара на вашите заеднички потреби и вкусови. Посакувате емоционално зближување.
Работа:
Ако се грижите за подобрување на односите со деловните партнери, прифатете нечиј совет и сменете ја стратегијата.
Здравје:
Важно е да се помират мислите и чувствата.

Бик
Љубов:
Имате претчувство дека некој мисли интензивно на вас. Забележувате чудни емоционални сигнали или некои скриени пораки.
Работа:
Нема причина да се грижите за различни коментари, бидејќи секогаш постои некој кој има различни идеи. Исполнете ги обврските на време.
Здравје:
Обрнете внимание на посоодветна исхрана.


Близнаци
Љубов:
Анализирајте ја вашата сакана личност повнимателно за да дешифрирате некои од скриените пораки или намери.
Работа:
Понекогаш треба да се користи шаховското правило „допрено-отстрането“. Соработниците очекуваат од вас да дејствувате доволно ефикасно и снаодливо.
Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, …