(ВИДЕО) Гибс после 18. сезони на Navy CIS ја напушта серијата

По 18. сезони, актерот Марк Хармон одлучил да ја напушти серијата „Navy CIS“, во која го отелотвори ликот на Лерој Џетро Гибс, но тој ќе продолжи да работи на серијата како извршен продуцент.
Гласините за неговото заминување беа гласни веќе неколку месеци, но официјалната потврда пристигна денес.
Хармон потпишал договор за 19 -та сезона на серијата во јуни, но во него се наведува дека актерот многу ретко ќе се појавува на екранот.
Епизодата што се емитуваше во понеделникот беше последната епизода за Хармон, поточно Гибс. Откако речиси умре во експлозија на брод во финалето на сезоната 18, Гибс одлучи да не се врати на работа и наместо тоа остана на Алјаска, каде што тој и агентот Тимоти Мекги (Шон Мареј) го пронајдоа убиецот ангажиран од рударска компанија.


Иако Хармон ја напушта серијата, извршниот продуцент и водител на најдолговечената и најгледана серија на Си-Би-Ес, Стивен Д. Биндер, ја остави вратата отворена за враќање на Гибс во иднина.
„Како извршен продуцент и драг пријател, Марк ќе продолжи да биде дел од серијата. Никогаш немојте да мислите дека Лерој Џетро Гибс е целосно исклучен”, вели Биндер во изјавата.
NCIS ги додаде Катрина Ло и Гери Кол како редовни актери во 19. сезона, заедно со долгогодишните актери Мареј, Брајан Дитзен, Роки Керол и Дејвид Мекалум и Вилмер Валдерам и Дион Расоновер, кои се приклучија на серијата во сезоните 14. и 15.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МОЗА БИНТ НАСЕР – Сопругата на катарскиот шеик стана модна икона на СП, нејзините комбинации привлекуваат внимание

Моза бинт Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, …