(ФОТО) Се сеќавате ли на Мишел и Ивет од серијата „Ало, ало!“? И’ денес тие се пријателки!

Актерката која ја глумеше Мишел во популарната серија “Ало, ало!” овие денови го прослави својот 69 -ти роденден, а честитките и ги испрати на Инстаграм поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет.


View this post on Instagram

A post shared by Stuart Charles Towner (@stuartcharlestowner)


Серијата „Ало, ало!” припаѓа на категоријата серии што публиката секогаш со задоволство ги гледаше секогаш кога ќе се репризираше овој британски ситком. Серијата имаше девет сезони и беше прикажувана на Би-Би-Си од 1982 до 1992 година, и иако многумина првично критикуваа како серијата е направена за да ја исмева Втората светска војна, авторите на серијата имаа за цел да ги карикираат воените филмови и телевизиски драми.


Актерите што ги гледавме во оваа сега веќе култна серија често истакнуваат како „Ало, Ало“ ја одбележа нивната кариера, а еден од споредните ликови на кои публиката добро се сеќава е Мишел Дибоа, членка на Француското движење на отпорот, која ја игра британската актерка Кирстен Кук.

Актерката деновиве го прослави својот 69 -ти роденден, а честитка на Инстаграм и испрати и поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет, која објави заедничка фотографија.
„Ало, ало! Среќен ти роденден, убава Кирстен. Ти си прекрасна пријателка и неверојатна актерка. Многу се забавувавме работејќи заедно. Убаво поминете си со вашето семејство”, и напишала Мишел.
Кирстен пораснала во Англија и завршила актерска игра на Академијата за драмски уметности во Лондон. Таа е среќно мажена и има четири деца.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МОЗА БИНТ НАСЕР – Сопругата на катарскиот шеик стана модна икона на СП, нејзините комбинации привлекуваат внимание

Моза бинт Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, …