Овие три знаци на Зодијакот во октомври ги чека страствена романса

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Месечината во Стрелец трае од 9. октомври до 12. октомври 2021 година, а за три хороскопски знаци подготвува романтична авантура и тие ќе имаат можност да уживаат во оваа прекрасна, страсна енергија.
Луѓето сонуваат за романса – тоа е во нашата природа; сакаме нешто да не оддалечи од маките, работата; но, во најголем дел, сакаме да се чувствуваме посебно – и мислиме дека животот не подготвува повеќе на лично ниво.
Ја сакаме таа возбуда; сакаме убавина, страст, фантазија – сакаме таа личност да ја сподели возбудата со нас, а некои ќе го добијат токму тоа.
Месечината во Стрелец ќе го направи тоа сосема можно почнувајќи од 9. октомври 2021. година, всушност за секого – но за овие три знаци посебно: Бик, Рак и Стрелец.

Бик
Поминавте низ подеми и падови на врската, и ако станува збор за нова романса, тогаш нивоата на очекувања се поставени уште повисоки – што исто така значи дека постојат можности за разочарување. Меѓутоа, вие, Биковите, нема да се откажете само затоа што наидовте на пречка.
Наместо тоа, ќе работите на вашата врска со вашиот партнер и повторно ќе ја претворите во нешто возбудливо и ветувачко. Но, не се работи само за зборови – вие сте ангажирани во акција, а тоа значи план, за вас и вашата сакана личност, на пример, да излезете на сериозен романтичен состанок – што значи „без зборови, само дела“.
Вие исто така може да потрошите големи суми на пари за да работите заедно преку Интернет – патувања, авантури, возбудливи вечери и луди ноќи, но што се всушност парите? Тука се за да го направаат вашиот живот со вашиот партнер повозбудлив. Купете си забава – продолжете така!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

4-те НАЈСТРАШНИ ПРОРОШТВА НА СТИВЕН ХОКИНГ: На луѓето не им е сеедно кога ќе ги прочитаат бидејќи веќе почнале да се остваруваат

Постои и петто пророштво на Стивен Хокинг, но овој научник верувал дека тоа никогаш нема …