(ФОТО) Преседан во забавна емисија: Пејачка настапила потполно гола!

Шоуто „Saturday Night Live“ својата 47 -та сезона ја започна – со голотија
Гостин беше пејачката Кејси Масгрејвс (33), која пееше на сцената додека носеше само пар каубојски чизми.
Целосно гола, ја изведе песната „Justified“ од нејзиниот нов албум, а стратешките места ги покри со гитара. Тоа беше првиот гол момент во историјата на ова забавно шоу.
„Беше гола. Презедовме мерки на претпазливост, и ова беше првпат ова да се случи во шоуто”, потврдил за Variety публицистот Кејси Масгрејвс.

По провокативниот настап, Кејси повторно се вратила на сцената за да ја изведе песната „Camera Roll“. Потоа се појавила целосно облечена, во фармерки и фланелна кошула.
На Твитер, Масгрејвс, осврнувајќи се на нејзиниот настап, сподели слика од познатата сцена од филмот „Форест Гамп“, во која Џени настапува гола, покриена само со гитара.

Кејси Мусгрејвс е кантри пејачка, добитничка на неколку Греми награди, вклучувајќи го и албумот на годината и најдобрата кантри песна.
Кејси ја започна својата кариера на 18-годишна возраст, заработувајќи со снимање демо снимки, а нејзината мајка ја одвела на локален музички фестивал. Нејзината професионална кариера започна во 2008 година додека живееше во Остин кога нејзиниот талент го откри продуцентот Мон Робисон. Четири години подоцна, таа го издаде својот деби -сингл „Merry Go’ Round“, кој имаше голем успех, а веќе на 56. Греми награди, пејачката беше номинирана во четири категории заедно со Тејлор Свифт и Лорд.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …